infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Piątek, 29 marca 2024 roku, imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Mistrzynie Świata z wizytą u prezydenta

2016-05-12
Prezydent Ełku spotkał się z siatkarkami ełckiego SALOS-u - Mistrzyniami Świata PGSI 2016. Dziewczęta kolejny raz zajęły pierwsze miejsce w Ogólnoświatowych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej.

Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku zaprosił dziś do Urzędu Miasta siatkarki UKS Salos Ełk - Mistrzynie Świata Młodzieży Salezjańskiej. Młode zawodniczki ełckiego klubu usłyszały gratulacje i życzenia kolejnych sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej. Należy podkreślić, że tytuł Mistrza dziewczęta zdobyły także w roku ubiegłym.

Ogólnoświatowe Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Bratysławie odbywały się od 4 do 8 maja. Do stolicy Słowacji zjechało blisko 1500 zawodników. Ełcki SALOS reprezentowały dwie drużyny siatkarek w kategorii A (do lat 18) i kat. B (do lat 16).

Dziewczęta z pierwszej drużyny w rywalizacji grupowej wygrały tylko jedno spotkanie i trafiły do grupy "lucky loser". Mimo ambitnej walki przegrały dwa mecze i rywalizację zakończyły na szóstym miejscu.

O wiele lepiej spisały się siatkarki w kat. B. Ełczanki pokonały wszystkie rywalki w grupie – Belgię, Hiszpanię i Portugalię – i nie tracąc ani jednego seta, weszły z pierwszego miejsca do półfinału. Tam zmierzyły się z drużyną z Niemiec. Polki po straconym pierwszym secie swoją dobrą grą doprowadziły do wyrównania, a w tie-breaku nie dały szans podłamanym rywalkom.

W finale ełckie siatkarki spotkały się z zespołem z Lizbony. Pierwszy set Portugalki wygrały do 22. W drugim ełczanki niesione dopingiem polskiej publiczności rozbiły rywalki, którym udało się zdobyć jedynie 10 punktów. Wyrównana walka w tie breaku zakończyła się zwycięstwem drużyny z Ełku 15:12 i wygraną całego meczu 2:1. Tym samym tytuł Mistrza PGSI 2016 w kat. B dziewcząt drugi rok z rzędu trafił do siatkarek SALOS-u Ełk.

Skład mistrzowskiego zespołu: Andrzejczuk Klaudia, Akacka Klaudia, Dyszkiewicz Weronika, Juszkiewicz Weronika, Magreta Julia, Majewska Natalia, Mocarska Anita (kapitan), Orłowska Maja, Żabińska Patrycja. Trenerzy: Urszula Pieczulis, Maksymilian Magreta.