infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Poniedziałek, 18 czerwca 2018 roku, imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Kalendarz wydarzeń 2016 już dostępny

Opublikowano dnia 2016-05-16
Urząd Miasta Ełku udostępnił "Kalendarz wydarzeń 2016". Tegoroczna oferta gwarantuje dobrą rozrywkę i możliwość aktywnego wypoczynku w stolicy Mazur.


Fot. UM Ełk
Tegoroczny kalendarz wydarzeń tworzy oferta przygotowana m.in. przez miejskie instytucje takie jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Ełckie Centrum Kultury, Muzeum Historyczne, Miejską Bibliotekę Publiczną i Centrum Edukacji Ekologicznej.

Wśród licznych wydarzeń odbędą się te, które są dobrze znane od lat, m.in. Mazurskie Zawody Balonowe, Festiwal "Ogień i Woda" czy też Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych. Po rocznej przerwie wraca do Ełku TRIATHLON (na trzech dystansach). Natomiast z Mazovia MTB z pewnością cieszą się wszyscy miłośnicy jazdy rowerowej.

W tegorocznym kalendarzu pojawiły się również nowe wydarzenia, których do tej pory nie było w Ełku ani w regionie. Należą do nich m.in. Zawody RUNMAGEDDON czyli bieg po extremalnym torze przeszkód – tylko dla najwytrwalszych. Z kolei z myślą o myśliwych, leśnikach i miłośnikach dzikiej zwierzyny już we wrześniu zapraszamy na Festyn Łowiecki organizowany przez koła łowieckie.

Tegoroczna oferta kulturalna i koncertowa "pęka w szwach", co spowoduje, że Ełk będzie jednym z najbardziej muzycznych miast na Warmii i Mazurach. W mieście wybrzmią Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej, muzyka filmowa czy przeboje Franka Sinatry w wykonaniu Ełckiej Miejskiej Orkiestry Dętej. W ramach obchodów Dni Ełku wykonany zostanie też dwuczęściowy koncert "Antonio Vivladi" – usłyszymy "Glorię" i "Wiosnę".

Sympatycy innych gatunków muzycznych również nie będą poszkodowani. W Ełku zagrają m.in. Agnieszka Chylińska, Sarsa, Kamil Bednarek, Raz Dwa Trzy, Artur Rojek, Irena Santor, Ania Dąbrowska, Tomasz Organek... Odbędą się też festiwale: HIP – HOP, Ełcki Festiwal Muzyki Alternatywnej, Festiwal Muzyki Symfonicznej, Festiwal Folkloru "Tęcza".

Jak co roku miasto przygotowało liczne atrakcje dla dzieci. Jednym z głównych wydarzeń jest oczywiście Ogólnopolski Dzień Dziecka, podczas którego najmłodsi otrzymają upominki i będą mogli bawić się m.in. na wielkich dmuchańcach.

Drukowany kalendarz wydarzeń dostępny jest w Wydziale Promocji, Sportu i Kultury Urzędu Miasta Ełku. Wersja pdf - kliknij tu »
iS (UM Ełk)

Reklama