infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Czwartek, 1 czerwca 2023 roku, imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada

Białystok – Ełk bez przesiadki

Opublikowano dnia 2016-08-04
Bezpośrednie połączenie kolejowe Białystok - Ełk - Białystok zostanie utrzymane. Pasażerowie nie będą musieli przesiadać się w Grajewie.

Fot. Szczecinolog - wikipedia.org
Samorządy województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego zapowiedziały, że utrzymają połączenie kolejowe na trasie Białystok - Ełk - Białystok. Przypomnijmy, że wskutek braku porozumienia pomiędzy wojewódzkimi odziałami Przewozów Regionalnych w sprawie finansowania połączeń kolejowych wykraczających poza teren obsługiwanego województwa - pociągi Podlaskiego Zakładu Przewozy Regionalne Białystok miałyby dojeżdżać tylko do granic województwa podlaskiego, czyli do Grajewa.

Zagrożenie, że nie będzie bezpośredniego połączenia kolejowego na trasie Białystok - Ełk zażegnali marszałkowie województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Jerzy Leszczyński i Gustaw Marek Brzezin ustalili, że pociągi na trasie Białystok - Ełk i Ełk - Białystok będą kursować w relacjach bezpośrednich, a koszty funkcjonowania tych połączeń będą rozliczane między oddziałami wojewódzkimi Spółki Przewozy Regionalne.

Podróżnych na trasie Białystok - Ełk - Białystok obsługiwać będą trzy pary pociągów. Od 1 stycznia 2017 roku możliwe jest uruchomienie w dni robocze dodatkowej, czwartej pary połączeń - zależy to jednak od oszczędności jakie uzyskają warmińsko-mazurskie Przewozy Regionalne.
iS

Reklama