infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Czwartek, 1 czerwca 2023 roku, imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada

Pobili i okradli 15-latka

Opublikowano dnia 2016-08-11
Za dokonanie rozboju odpowiedzą 16 i 17-latek zatrzymani przez ełckich policjantów. Sprawcy bili pięściami i kopali 15-latka, a potem ukradli mu łańcuszek.

Do zdarzenia doszło w Ełku w okolicach rzeki. 15-latek z kolegą wybrali się tam na spacer. Zostali zaczepieni przez dwóch młodych chłopaków, jeden z nich rzucił w 15-latka puszką z piwem. Potem nastolatek został kilkukrotnie kopnięty i uderzony w głowę. Sprawcy zerwali mu także z szyi srebrny łańcuszek i uciekli. Pokrzywdzony powiadomił o zdarzeniu policjantów.

Policjanci już po kilkanastu minutach zatrzymali 16-latka odpowiedzialnego za ten czyn. Chłopak w chwili zatrzymania był pijany, badanie alkomatem wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie. Wykonując dalsze czynności w tej sprawie policjanci ustalili i zatrzymali także drugiego ze sprawców – 17-latka z Ełku.

16-latek za rozbój odpowie przez sądem rodzinnym i nieletnich. Natomiast 17-latkowi za to przestępstwo grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalili także, że jest on odpowiedzialny za wcześniejszą kradzież telefonu o wartości 700 złotych. W tej sprawie również usłyszał zarzut.
iS (KPP Ełk)

Reklama