infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Czwartek, 1 czerwca 2023 roku, imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada

Pijane i agresywne

Opublikowano dnia 2016-08-23
Ełccy policjanci interweniowali wobec dwóch nastolatek, które były pod wpływem alkoholu. 17-latka była tak pijana, że nie mogła o własnych siłach wsiąść do taksówki, a na próbę pomocy reagowała agresją. Z kolei pijana 16-latka awanturowała się na osiedlu Konieczki.

Policjanci zostali wczoraj poinformowani o zdarzeniu z pijaną nastolatką. Przypadkowi przechodnie zauważyli, że dziewczyna nieudolnie próbuje wsiąść do taksówki i chcieli jej pomóc - spotkali się jednak z wybuchem agresji. W obecności policjantów nastolatka nadal zachowywała się wulgarnie i arogancko. Dziewczyna była bardzo pijana, traciła równowagę i nie mogła sama utrzymać się na nogach. Policjanci powiadomili o sytuacji rodziców 17-latki, którzy zaopiekowali się swoją córką.

Podobną interwencję policjanci przeprowadzili wczorajszej nocy. Około godziny 4:30 oficer dyżurny otrzymał informację, że na osiedlu Konieczki młoda dziewczyna dobija się do klatek schodowych i próbuje otwierać drzwi zaparkowanych samochodów. Policjanci potwierdzili to zgłoszenie i zatrzymali pijaną nastolatkę. Okazało się, że to 16-latka z Suwałk, która przyjechała z koleżankami na imprezę do Ełku. Jednak w trakcie zabawy straciła z nimi kontakt. Nastolatka nie potrafiła wyjaśnić, co robiła na osiedlu i jak się tam znalazła. Z uwagi na swój stan została zatrzymana do wytrzeźwienia.

O obu zdarzeniach poinformowany został sąd rodzinny i nieletnich. Policjanci sprawdzają także, skąd nastolatki miały alkohol.
iS (KPP Ełk)

Reklama