infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 31 maja 2023 roku, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

"Ciało czy umysł - choroby psychosomatyczne" - II Forum Zdrowia Psychicznego w Ełku

Opublikowano dnia 2016-08-29
Ełckie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Problemami Psychicznymi i Zagrożonych Marginalizacją „Ostoja” zaprasza na II Forum Zdrowia Psychicznego pod patronatem Prezydenta Miasta Ełku.

Forum skierowane jest do osób, które zawodowo lub prywatnie stykają się z problemami zaburzeń psychicznych dzieci, młodzieży i dorosłych. Wstęp wolny!

Istnieje możliwość uzyskania zaświadczenia o uczestnictwie w Forum, po uprzednim zgłoszeniu akcesu organizatorom Forum (wysłanie na maila: ostojaelk@wp.pl - swoich danych: imię i nazwisko, data ur.)II Forum Zdrowia Psychicznego "Ciało czy umysł - choroby psychosomatyczne" odbędzie się 22 września 2016r., w godz. 9.00 - 14.00 w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Ełku (sala konferencyjna).

Program forum:
• godz. 9.00 - uroczyste otwarcie

• godz. 9.10 - 10.00 – „Zaburzenia psychosomatyczne - tak podobne i tak zróżnicowane” – dr n. med. Sławomir Murawiec - psychiatra, Centrum Terapii Dialog, Redaktor Naczelny czasopisma „Psychiatria”.

• godz. 10.00 - 10.45 – „Opowiedz mi o tym co Cię boli w ciele, a powiem Ci co na to Twoja psychika” – Magdalena Kulmaczewska - psychoterapeutka rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej w Krakowie, socjoterapeutka, doradca zawodowy.

• godz. 10.45- 11.15 – przerwa kawowa

• godz. 11.15- 12.00 – „Ciało i dusza to jedno, ale nie to samo” – Maciej Śnieżyński - mgr psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

• godz. 12.00-12.45 – „Zaburzenia psychosomatyczne - wczoraj i dziś” - Daniel Obara - specjalista psychiatrii, seksuolog.

• godz. 12.45 - 13.30 – dyskusja, zakończenie konferencji.
Agnieszka Modzelewska - koordynator projektu

Reklama