infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 3 października 2023 roku, imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy

Zatrzymali sprawcę rozbojów sprzed roku

Opublikowano dnia 2016-09-06
Ełccy policjanci wyjaśnili sprawę rozbojów, do których doszło w październiku i listopadzie ubiegłego roku w salonie gier.

Jesienią ubiegłego roku ełccy kryminalni pracowali nad sprawami napadów na salon gier. Podczas pierwszego zdarzenia w październiku nieznany sprawca najpierw kilkukrotnie uderzył w twarz pracownika lokalu, a potem ukradł z kasy 2.000 złotych. Miesiąc później ponownie doszło do rozboju w tym samym miejscu. Tym razem sprawca obezwładnił pracownika używając gazu pieprzowego. Potem z szuflady zabrał blisko 2.300 złotych i uciekł. Z ustaleń policjantów wynikało, że przestępstw tych mogła dokonać ta sama osoba. Mimo podjętych działań sprawca nie został wówczas ustalony.

Pomimo umorzenia sprawa nie została zapomniana i policjanci dalej prowadzili działania operacyjne. Na podstawie zebranych informacji funkcjonariusze ustalili, że czynów tych mógł dopuścić się 21-letni mieszkaniec powiatu grajewskiego. Mężczyzna został zatrzymany w swoim mieszkaniu. Usłyszał zarzuty i przyznał się do popełnienia tych przestępstw. Grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
iS (KPP Ełk)

Reklama