infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 3 października 2023 roku, imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy

Nabór wniosków na stypendia

Opublikowano dnia 2016-09-07
Ruszył nabór wniosków na stypendia za aktywność społeczną i wyniki w nauce dla uczniów uczących się w szkołach prowadzonych przez Miasto Ełk.

Do 15 września można składać wnioski o przyznanie stypendium za aktywność społeczną i wyniki w nauce – na okres stypendialny od 1 września do 31 grudnia 2016 r., który obejmuje osiągnięcia ucznia za poprzedni rok szkolny.

Stypendia mogą otrzymać uczniowie szkół podstawowych (kl. V i kl. VI), gimnazjów oraz Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego, którzy spełniają łącznie następujące kryteria:
  • są aktywni i zaangażowani w działalność społeczną na rzecz środowiska lokalnego, szkolnego i rówieśniczego;
  • osiągają bardzo dobre wyniki w nauce (średnia za ostatni rok szkolny – nie mniejsza niż 4,5 oraz co najmniej dobra ocena z zachowania).

W tym roku znieniony został regulamin przyznawania stypendiów. Zmiana polega na zniesieniu kryterium dochodowego przy ubieganiu się o stypendium oraz zwiększeniu liczby punktów uczniom, którzy uzyskują średnią ocen 6,0 (z 30 punktów na 45).

Z wnioskiem o przyznanie stypendium dla ucznia może wystąpić:
  • dyrektor szkoły, rada rodziców,
  • rodzice, opiekunowie prawni ucznia,
  • fundacje, stowarzyszenia, organizacje i inne podmioty wspierające lub wdrażające działania edukacyjne na rzecz uczniów.

Wnioski należy składać w Wydziale Edukacji Urzędu Miasta Ełku (pokój nr 369) - tam też można pobrać odpowiednie formularze oraz uzyskać dodatkowe informacje.
iS (UM Ełk)

Reklama