infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 3 października 2023 roku, imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy

Policjanci ugasili pożar auta

Opublikowano dnia 2016-09-28
Policjanci ełckiej drogówki zauważyli dym wydobywający się spod maski samochodu, który zatrzymał się przed przejazdem kolejowym. Funkcjonariusze zareagowali natychmiast - korzystając z gaśnic z radiowozu ugasili płomienie.

Fot. KWP Olsztyn
Sierż. sztab. Karol Sobolewski i sierż. sztab. Paweł Surawski nadzorując ruch w pobliżu przejazdu kolejowego, zauważyli dym wydobywający się spod pokrywy silnika w samochodzie, który zatrzymał się przed przejazdem. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali, podejrzewając, że pod pokrywą silnika doszło do pożaru. Z uwagi na zachowanie bezpieczeństwa dla kierującej tym pojazdem oraz innych uczestników ruchu drogowego policjanci natychmiast zepchnęli samochód na pobocze i przystąpili do gaszenia ognia - wykorzystali do tego gaśnice z radiowozu. Dzięki szybkiej reakcji ugasili płomienie.

To nie pierwszy raz, kiedy sierż. sztab. Karol Sobolewski z narażeniem swojego życia i zdrowia zareagował na pożar. W maju ubiegłego roku podczas patrolowania centrum miasta zauważył dym i płomienie wydobywające się z okna kamienicy. Wspólnie z kolegą z patrolu ruszyli udzielać pomocy mieszkańcom tego budynku. Z narażeniem własnego życia, pomimo wysokiej temperatury i bardzo dużego zadymienia, weszli do palącej się kamienicy. Funkcjonariusze ewakuowali 8 osób. Udzielając pomocy sami ulegli podtruciu dymami pożarowymi i trafili do szpitala. Prezydent Andrzej Duda nadał policjantom za ten czyn Krzyż Odwagi za Dzielność.


iS (KWP)

Reklama