infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 3 października 2023 roku, imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy

Pijana matka wiozła dzieci

Opublikowano dnia 2016-10-03
31-latka kierująca toyotą została zatrzymana za przekroczenie prędkości. Kobieta nie posiadała prawa jazdy i była pijana. Autem przewoziła dwoje dzieci.

Wczoraj policjanci z ełckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującą samochodem osobowym marki Toyota, która na ulicy Przemysłowej w Ełku przekroczyła dozwoloną prędkość. W trakcie kontroli okazało się, że 31-letnia mieszkanka gminy Prostki jest nietrzeźwa - przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u niej blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo, po sprawdzeniu danych kobiety w policyjnych systemach okazało się, że 31-latka w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania.

Kobieta samochodem przewoziła dwoje swoich dzieci w wieku 4 i 10 lat. Razem z nimi podróżował również ojciec dzieci, który także był pod wpływem alkoholu.

Policjanci uniemożliwili kobiecie dalszą jazdę, a dzieci przekazali pod opiekę wskazanej przez rodziców osoby. Teraz za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 2. Kobieta odpowie również za popełnione wykroczenia, a o zaistniałej sytuacji zostanie powiadomiony także sąd rodzinny i nieletnich.
iS (KWP)

Reklama