infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 3 października 2023 roku, imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy

Zaduszki Jazzowe - Mika Urbaniak

Opublikowano dnia 2016-10-13
5 listopada 2016 r. (sobota)
godz. 19:00
sala widowiskowa Ełckiego Centrum Kultury
bilet 40 zł


Mika Urbaniak - urodzona w Nowym Jorku, córka gigantów jazzu – Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka. W branży muzycznej ceniona za świetny głos i doskonały flow, a co za tym idzie zapraszana do współpracy przez największe osobowości polskiej sceny. Jej głos znamy doskonale z solowych płyt Andrzeja Smolika, oraz gościnnych nagrań i występów u boku m.in. Grzegorza Markowskiego, Mietka Szcześniaka, Noviki, O.S.T.R., Liroy’a i – oczywiście – Michała Urbaniaka.

Na swoim koncie ma już trzy solowe płyty, „Closer”, „Folow You” i „Once in a Lifetime”.

Gościła na najbardziej prestiżowych festiwalach w Polsce. Wystąpiła między innymi podczas trzeciej edycji festiwalu Solidarity of Arts 2012, gdzie zaśpiewała u boku legendarnego amerykańskiego trębacza i kompozytora - Quincy Jones.
Była też gwiazdą X edycji Ladies’ Jazz Festival 2015, gdzie wystąpiła ze swoją formacją „Mika Urbaniak Quartet”, w składzie z gitarą, perkusją i kontrabasem.
Mika jest Ambasadorką Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2016, oraz współautorką i wykonawczynią hymnu mistrzostw - utworu COME PLAY WITH US.

Na koncertach Mika czaruje swingiem. Możemy na nich usłyszeć akustyczne wersje kompozycji pochodzących z wydanej w grudniu 2014 płyty Miki „Once in a Lifetime” - zainspirowanej muzyką swingową lat 30, połączoną ze współczesnymi beatami hip hopowymi, jazzu i elementami popu.
Wykonuje również utwory z poprzednich płyt i covery takie jak: „The Way You Make Me Feel” z repertuaru Michaela Jacksona, „Pójdę wszędzie z tobą” zaśpiewany po polsku utwór Urszuli Dudziak, „Kochać byle jak” autorstwa Marii Czubaszek i Wojciecha Karolaka, czy też „Happy” Pharrella Williamsa.

Najczęściej występuje w duecie z Victorem Daviesem, gitarzystą obdarzonym również nietuzinkowym głosem.
iS (ECK)

Reklama