infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 3 października 2023 roku, imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy

Dzień Edukacji Narodowej w Ełku

Opublikowano dnia 2016-10-14
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Ełku odbyły się miejskie i wojewódzkie obchody tego święta - były życzenia, podziękowania i nagrody.

Fot. UM Ełk
Prezydent Ełku spotkał się dziś w Urzędzie Miasta z dyrektorami, nauczycielami, pracownikami administracji i obsługi, zatrudnionymi w miejskich jednostkach oświatowych w Ełku, aby wręczyć nagrody za wybitne osiągnięcia i zasługi na rzecz podnoszenia jakości edukacji w mieście.

Prezydent podziękował wszystkim pedagogom za to, że dzieci i młodzież mogą korzystać z ich wiedzy, życzliwości i autorytetu. Podziękował także za codzienną i sumienną pracę pełną zaangażowania.

Spotkanie uświetnił występ artystyczny w wykonaniu Chóru Canzonetta z Gimnazjum nr 4 w Ełku.

Także dziś odbyła się część wojewódzka obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Ełku. W spotkaniu, które odbyło się w Ełckim Centrum Kultury, uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, Urzędu Marszałkowskiego, Kuratorium Oświaty w Olsztynie, samorządowcy z regionu oraz dyrektorzy i nauczyciele. W uroczystościach wzięła udział również Teresa Wargocka Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej. W trakcie tych uroczystości dyrektorom i nauczycielom wręczone zostały odznaczenia, medale i nagrody.
iS (UM Ełk)

Reklama