infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 3 października 2023 roku, imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy

Ełk nadal z tytułem „Samorządowego Lidera Edukacji”

Opublikowano dnia 2016-10-14
Miasto Ełk już po raz szósty znalazło się w gronie laureatów „Samorządowego Lidera Edukacji”, a tym samym decyzją komisji – otrzymało Certyfikat Złoty.

Fot. UM Ełk
Gala Finałowa VI edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw „Samorządowy Lider Edukacji” odbyła się 12 października 2016 roku w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

W VI edycji Programu miasto Ełk znalazło się w gronie 59 gmin, powiatów i samorządnych województw z całej Polski, które otrzymały certyfikat „Samorządowego Lidera Edukacji 2016”. Certyfikat przyznany został na okres od października 2016 roku do października 2017 roku. W kategorii "Gminy o liczbie mieszkańców od 50 tys. do 100 tys." Ełk jest jedynym samorządem nagrodzonym w województwie warmińsko - mazurskim.

Ełk uczestniczy w programie od początku, tj. od sześciu lat. Każdego roku naszemu miastu przyznawany jest certyfikat, dlatego decyzją komisji uhonorowane zostało Certyfikatem Złotym. Taki certyfikat został przyznany jedynie ośmiu laureatom.

W tym roku Ełk otrzymał również Wyróżnienie Zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego za największy progres w dziedzinie rozwoju edukacji.
iS (UM Ełk)

Reklama