infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 3 października 2023 roku, imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy

Dzień Wszystkich Świętych – zmiany organizacji ruchu w okolicach cmentarzy

Opublikowano dnia 2016-10-28
W związku z Dniem Wszystkich Świętych na ulicach Ełku wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany organizacji ruchu w okolicach cmentarzy.

Uroczystość Wszystkich Świętych wiąże się ze wzmożonym ruchem pojazdów oraz pieszych w pobliżu cmentarzy. W celu zapewnienia porządku i bezpieczeństwa w Ełku wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany organizacji ruchu na ulicach: Targowej, Kochanowskiego, Cmentarnej oraz Towarowej.

Zmiana organizacji ruchu będzie obowiązywać od godz. 17:00 w dniu 31 października do godz. 20:00 - 1 listopada.

Ulice Targowa i Kochanowskiego:
zachowany zostanie ruch dwukierunkowy, na wyjazdach z targowiska, „Kauflandu”, domu towarowego „ATU” i budynku przy ul. Targowa 10 wprowadzony zostanie nakaz jazdy w prawo.

Ulica Cmentarna:
zostanie zamknięta dla ruchu pojazdów na całej długości (od ul. Kochanowskiego do ul. Norwida). Zamknięty zostanie również przejazd kolejowy przy ul. Cmentarnej.

Ulica Towarowa:
w rejonie Cmentarza nr 2 na całej długości ul. Towarowej (od przejazdu kolei wąskotorowej do skrzyżowania ul. Okrężna – Strefowa) po obu stronach jezdni obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się na jezdni.

Uwaga!
W dniu 1 listopada teren targowiska miejskiego zostanie udostępniony jako parking.

Zmiany w kursowaniu autobusów miejskich:
W dniu 1 listopada 2016 r., wszystkie autobusy MZK w Ełku zostaną przekierowane z ul. Kilińskiego w ul.: Targową, Kochanowskiego i E. Plater. Autobusy MZK udające się od centrum miasta w kierunku ronda Czesława Nalborskiego (rondo Szyba) będą poruszały się ulicami: Wojska Polskiego – Targową – Kochanowskiego i Emilii Plater. Od ronda Czesława Nalborskiego ulicami: Emilii Plater – Kochanowskiego – Targowa – Wojska Polskiego. Wszystkie przystanki przy ul. Kilińskiego będą wyłączone z ruchu.
iS (UM Ełk)

Reklama