infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 3 października 2023 roku, imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy

Pijany kierowca uciekał przed policjantami

Opublikowano dnia 2016-10-31
25-letni mieszkaniec Ełku nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać przed policjantami - podczas ucieczki popełnił kilka wykroczeń drogowych.

Około godziny 3 minionej nocy policjanci zatrzymywali do kontroli fiata punto, jednak jego kierowca zignorował polecenie funkcjonariuszy, przyspieszył i zaczął uciekać. Mężczyzna kontynuował ucieczkę przez kilkaset metrów, łamiąc przy tym przepisy ruchu drogowego. Po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że kierujący był pijany. 25-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Policjantom tłumaczył, że wypił na imprezie kilka piw i mimo tego postanowił wrócić samochodem do domu. Na widok radiowozu spanikował, bo chciał uniknąć konsekwencji za swój czyn.

Teraz 25-latek stanie przed sądem i odpowie ze popełnione przestępstwo i wykroczenia. Mężczyzna już stracił prawo jazdy. Grozi mu także kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz konsekwencje finansowe.
iS (KPP Ełk)

Reklama