infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Czwartek, 1 czerwca 2023 roku, imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada

Policjanci uratowali bezdomnego

Opublikowano dnia 2016-11-02
Policjanci pomogli 61-letniemu bezdomnemu, który w stanie upojenia alkoholowego leżał na przystanku autobusowym. Mężczyzna był wyziębiony i nie wiedział, gdzie się znajduje.

Dzielnicowi z Prostek podczas kontroli swojego rejonu służbowego pomogli mężczyźnie, który leżał na przystanku autobusowym. Okazał się nim 61-letni bezdomny. W chwili interwencji spał na ziemi, był cały mokry od padającego deszczu i śniegu. Mężczyzna był stanie upojenia alkoholowego, trudno była nawiązać z nim kontakt. Nie mógł poruszać się o własnych siłach. Znajdował się w okolicznościach realnie zagrażających jego życiu i zdrowiu. Policjanci przewieźli 61-latka do komendy, gdzie spędził noc. Po doraźnej pomocy policjanci udzielą mężczyźnie informacji, gdzie może znaleźć wsparcie.

Mimo stale prowadzonych patroli miejsc zagrożonych funkcjonariusze nie są w stanie dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy. Dlatego policja zwraca się z apelem – jeśli zauważymy człowieka leżącego na chodniku czy śpiącego na ławce, nie pozostawajmy obojętni na los takiej osoby. Nie przechodźmy obojętnie obok kogoś, komu może grozić wychłodzenie. Zadzwońmy pod numer 112.
iS (KPP Ełk)

Reklama