infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Czwartek, 1 czerwca 2023 roku, imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada

Bezpłatne badania USG dla dzieci

Opublikowano dnia 2016-11-23
Prezydent Miasta Ełku oraz Fundacja Ronalda McDonalda zapraszają dzieci zameldowane na terenie Miasta Ełku na profilaktyczne badania USG.

Fot. mat. organizatora
W dniach 2 - 3 grudnia 2016 r. w Ełku prowadzone będą badania ultrasonograficzne dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Lekarze będą przyjmować w ambulansie, który stanie przed Urzędem Miasta Ełku. Jest to unikalna, mobilna stacja medyczna, składająca się z poczekalni - rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny.

Badania są bezpieczne, bezbolesne i bezpłatne. Każde dziecko przychodzi na wyznaczoną godzinę, aby wizyta była jak najbardziej komfortowa. Czas potrzebny na badanie to około 15 minut. Po zakończeniu rodzice otrzymują wyniki badań oraz ewentualne porady lekarskie.

Celem badań USG jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Badania są realizowane według standardów medycznych określonych dla tej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne i wykonywane przez doświadczonych lekarzy – radiologów.

Aby wziąć udział w badaniu USG należy zapisać dziecko. Liczba miejsc jest ograniczona! O zakwalifikowaniu dziecka do badania decydować będzie kolejność zgłoszeń. Udział w badaniu bez rejestracji nie jest możliwy.

Zgłoszenia przyjmowane będą telefonicznie pod numerami:
87-732-62-28  i  87-732-62-66
w dniach:
29 listopada 2016 r. w godz. 15:30 – 18:00
30 listopada 2016 r. w godz. 15:30 – 18:00

Badania prowadzone będą przy współpracy Urzędu Miasta Ełku z Fundacją Ronalda McDonalda.

Reklama