infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Czwartek, 1 czerwca 2023 roku, imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada

Kontrabanda zatrzymana

Opublikowano dnia 2016-11-25
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali nielegalne wyroby akcyzowe. 46-latek miał przy sobie 200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Natomiast 64-latek w swoim mieszkaniu rozlewał i sprzedawał napoje spirytusowe.

Fot. KPP Ełk
Policjanci z Wydziału Kryminalnego ełckiej jednostki, prowadząc działania polegające na zwalczaniu przestępczości gospodarczej, zatrzymali wczoraj dwóch mężczyzn zajmujących się nielegalnym procederem z tym związanym. 46-latek zwrócił uwagę policjantów w okolicy ełckiego bazarku. Podczas kontroli okazało się, że posiada przy sobie 200 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Za wykroczenie skarbowe mężczyźnie grozi teraz kara grzywny.

Za przestępstwo odpowie natomiast 64-letni mieszkaniec gminy Prostki. Policjanci ustalili, że może on posiadać nielegalne wyroby spirytusowe. Podczas przeszukania jego mieszkania i pomieszczeń gospodarczych policjanci znaleźli 16 litrów napojów spirytusowych schowanych w różnych miejscach. W rozmowie z policjantami 64-latek przyznał, że rozlewał spirytus i sprzedawał go znajomym.

Rozlewanie napojów spirytusowych bez wymaganego wpisu do rejestru jest przestępstwem. Grozi za to kara nawet do roku pozbawienia wolności.
iS (KPP Ełk)

Reklama