infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Czwartek, 1 czerwca 2023 roku, imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada

Jechała za szybko, straciła prawo jazdy

Opublikowano dnia 2016-11-28
Na trzy miesiące prawo jazdy straciła 24-letnia mieszkanka Gołdapi, która jadąc samochodem osobowym marki Citroen w Ełku na ulicy 11-go Listopada przekroczyła dozwoloną prędkość o 51 km/h.

W piątek około godziny 21 policjanci ełckiej drogówki pełniący służbę radiowozem wyposażonym w wideorejestrator na ulicy 11-go Listopada w Ełku ujawnili kierującą samochodem osobowym marki Citroen 26-letnią mieszkankę Gołdapi, która przekroczyła dozwoloną prędkość o 51 km na godzinę. Za popełnione wykroczenie kobieta została ukarana mandatem karnym w wysokości 400 zł. Na konto kierującej wpłynie także 10 punktów karnych.

Dodatkowo za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h kierującej zostało zatrzymane prawo jazdy. Dokument został już przesłany do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną formalnie zatrzyma dokument na 3 miesiące.

Dla większości kierowców utrata prawo jazdy jest bardzo dotkliwa i często uniemożliwia im wykonywanie pracy. Dlatego przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h zatrzymanie prawa jazdy jest obligatoryjne i odbywa się natychmiast podczas kontroli.

Ponadto jeżeli mimo utraty prawa jazdy, taka osoba nadal będzie poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli to nadal nie zniechęci kierowcy - ryzykuje utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.
KPP Ełk

Reklama