infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 3 października 2023 roku, imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy

Dekada w fotelu prezydenta Ełku

Opublikowano dnia 2016-12-06
6 grudnia 2016 roku minęło 10 lat od objęcia funkcji Prezydenta Miasta Ełku przez Tomasza Andrukiewicza. Jest to okazja, aby podsumować cały okres służby na rzecz mieszkańców. Wśród najważniejszych przedsięwzięć są m.in. modernizacje i remonty dróg, chodników, podwórek i zabytków, a także inwestycje w edukację, kulturę fizyczną oraz politykę prorodzinną i ochronę zdrowia.

Fot. UM Ełk
Dokładnie 6 grudnia 2006 roku Tomasz Andrukiewicz złożył uroczyste ślubowanie i po raz pierwszy objął urząd Prezydenta Miasta Ełku. Warto przypomnieć najważniejsze wydarzenia, podejmowane decyzje oraz inicjatywy, czy zrealizowane inwestycje, które miały wpływ na rozwój i obecny wizerunek naszego miasta.

Jak zaznaczył dziś Prezydent Ełku „wszystkie osiągnięcia oraz znaczący rozwój Ełku, nie byłyby możliwe bez dobrej współpracy z Radą Miasta, współpracownikami, prezesami i dyrektorami miejskich jednostek oraz wszystkimi, którzy z zaangażowaniem pełnią swoją codzienną służbę na rzecz naszego miasta”.

Zdaniem Prezydenta szczególną rolę w tym czasie odegrali sami ełczanie, którzy codziennie od 10 lat zgłaszają swoje pomysły, uwagi dotyczące rozwoju Ełku.

Minione 10 lat, to czas realizacji prawie 200 projektów o łącznej wartości 653 mln zł. Zmiany jakie zaszły w Ełku widać gołym okiem.

Wśród wielu kluczowych dla miasta inwestycji i przedsięwzięć zrealizowanych w Ełku warto wymienić m.in.: otwarcie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych, rekultywację starego wysypiska, modernizację sieci wodno-ściekowej aglomeracji Ełk, zakończenie budowy obwodnicy miasta, budowę Parku Naukowo-Technologicznego i kompleksowe uzbrojenie terenów inwestycyjnych, otwarcie hali sportowo-widowiskowej, budowę hali przy SP nr 2, budowę ełckiej promenady, rewitalizację parków, podwórek i ełckich kamienic, modernizację stadionu miejskiego oraz EKW czy otwarcie szkoły artystycznej. W Ełku powstały też oczekiwane przez mieszkańców obiekty handlowe: Galeria Handlowa „Brama Mazur” czy Park Handlowy TU i TERAZ.

Miasto stale dba także o zapewnienie odpowiednich warunków dla rozwoju przedsiębiorczości oraz stworzenie atrakcyjnych warunków, które zachęcają potencjalnych inwestorów do lokowania swoich firm w mieście. W tym celu m.in. kompleksowo przygotowano i uzbrojono liczne tereny inwestycyjne. Podjęto starania o rozbudowę infrastruktury drogowej zarówno w samym mieście, jak i dróg prowadzących do Ełku (m.in. starania o korzystny przebieg tras Via Baltica i Rail Baltica). Samorząd zadbał także o informatyzację miasta.

Prezydent podkreślił również, że w ciągu tych 10 lat realizowano część inwestycji, które były zapoczątkowane jeszcze w poprzednich kadencjach prezydenckich. Tak dzieje się też obecnie. Wiele starań oraz inicjatyw podjętych przez prezydenta Tomasza Andrukiewicza umożliwi w przyszłości realizację ważnych przedsięwzięć, z których będą korzystały kolejne pokolenia ełczan.
iS (UM Ełk)

Reklama