infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 3 października 2023 roku, imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy

XVI Finał „Szlachetnej paczki”

Opublikowano dnia 2016-12-09
Akcja „Szlachetna paczka” organizowana jest w Ełku po raz trzeci. Finał tegorocznej edycji odbędzie się w Parku Naukowo Technologicznym w dniach 10-11 grudnia 2016 r.

Już w najbliższy weekend (10-11 grudnia) w blisko 900 miejscach w całej Polsce odbędzie się XVI Finał „Szlachetnej paczki” ogólnopolskiego projektu pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Podczas ełckiego finału akcji, wszyscy darczyńcy mogą przekazać swoje prezenty do Parku Naukowo Technologicznego, ul. Podmiejska 5, w godz. 8:00 – 17:00. Następnie wolontariusze dostarczą prezenty do potrzebujących rodzin.

Do projektu zostały włączone 33 rodziny z Ełku i okolic. Wszystkie zakwalifikowane do projektu rodziny otrzymają pomoc. Osoby, które chcą zostać darczyńcami mogą zarejestrować się na stronie www.szlachetnapaczka.pl i wybrać rodzinę której chcą udzielić wsparcia.

„Szlachetna paczka” to projekt realizowany przez stowarzyszenie „WIOSNA” z siedzibą w Krakowie. Inicjatorem tego projektu jest ks. Jacek Stryczek. Akcja ma na celu pomoc osobom bądź rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn tj.: niepełnosprawność, choroba w rodzinie, utrata pracy, samotność, czy samotne rodzicielstwo.
iS (UM Ełk)

Reklama