infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 3 października 2023 roku, imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy

Pijany jeździł "pożyczonym" autem

Opublikowano dnia 2016-12-12
Pijany 20 latek w czasie wolnym od pracy zabrał służbowe auto z firmy, w której jest zatrudniony i jeździł nim ulicami miasta.

W sobotę po południu policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca Ełku, który mając 1,6 promila alkoholu w organizmie kierował samochodem marki Alfa Romeo. Policjanci ustalili, że mężczyzna przyszedł do sklepu, w którym jest zatrudniony, zrobił zakupy i wykorzystując nieuwagę innych pracowników zabrał stamtąd kluczyki do służbowego auta, po czym wyszedł ze sklepu, wsiadł do samochodu i odjechał. Będąc pod wpływem alkoholu jeździł alfą ulicami miasta. Mężczyzna po przejażdżce, z przebitą oponą i uszkodzoną felgą podjechał pod sklep i odstawił auto na miejsce, a sam schował się na zapleczu. Stamtąd trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że 20-latek tego dnia ukradł jeszcze telefon komórkowy mężczyźnie, z którym pił alkohol. Śledczy odzyskali skradzioną komórkę i przekazali ją prawowitemu właścicielowi.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, usłyszał zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu, kierowania w stanie nietrzeźwości i kradzieży. Teraz grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.
iS (KWP)

Reklama