infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 3 października 2023 roku, imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy

Dwóch pijanych kierowców w jednym aucie

Opublikowano dnia 2016-12-20
Dwóch nietrzeźwych kierowców w jednym samochodzie zatrzymali wczoraj ełccy policjanci. Obaj prowadzili na zmianę VW Golfa - jazdę zakończyli na przydrożnym drzewie.

Fot. KPP Ełk
Do zdarzenia doszło w miejscowości Zanie w gminie Kalinowo. Na miejscu policjanci zastali rozbitego na przydrożnym drzewie golfa oraz dwóch mężczyzn, którzy jechali tym pojazdem. Mężczyźni zostali zbadani przez załogę pogotowia ratunkowego, nie zostali hospitalizowani.

Policjanci ustalili przebieg zdarzenia. Okazało się, że na łuku drogi kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i uderzył prawym bokiem pojazdu w drzewo. 21-latek, który kierował pojazdem w chwili zdarzenia miał blisko promil alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Został zatrzymany w policyjnej celi, skąd po wytrzeźwieniu trafi do aresztu śledczego.

Policjanci ustalili także, że wcześniej drugi z mężczyzn również kierował samochodem. On także był nietrzeźwy – miał prawie promil alkoholu w organizmie. 29-latek ma zakaz kierowania pojazdami, ponieważ już wcześniej odpowiadał za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Policjanci sprawdzili dane mężczyzny w policyjnych systemach i okazało się, że on również był poszukiwany.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat i utrata uprawnień. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5.000 złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10.000 złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.
iS (KPP Ełk)

Reklama