infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 3 października 2023 roku, imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy

Zamieszki po tragicznej śmierci 21-latka

Opublikowano dnia 2017-01-01
21-letni Daniel zginął w noc sylwestrową z powodu ran kłutych zadanych nożem. Do zdarzenia doszło przed barem Prince Kebab na ul. Armii Krajowej. Przed lokalem zebrał się tłum, bar został zdemolowany - zatrzymano kilkanaście osób.

Do tragedii doszło w sobotę około godz. 23. Przed barem Prince Kebab na ul. Armii Krajowej w Ełku doszło do awantury, w wyniku której śmierć poniósł 21-letni mężczyzna. 21-latek miał dwie rany kłute, prawdopodobnie od noża. Gdy znaleziono 21-latka, jeszcze żył. Niestety nie udało się uratować mu życia. W związku ze zdarzeniem policja zatrzymała czterech mężczyzn, wśród których są cudzoziemcy. Funkcjonariusze nie podają narodowości zatrzymanych - według nieoficjalnych informacji są wśród nich obywatele Tunezji, Algierii i Maroka.

Dziś od rana przed lokalem, gdzie doszło do zabójstwa, mieszkańcy Ełku zaczęli stawiać znicze. Po południu na ulicy przed barem zebrało się kilkaset osób, wznoszących okrzyki przeciw cudzoziemcom i policji. W tłumie były osoby agresywne, które wybijały witryny lokalu Prince Kebab i niszczyły mienie w lokalu, rzucały także kamieniami, butelkami i petardami w stronę policjantów. Policja zatrzymała kilkanaście najbardziej agresywnych osób.

Ulica Armii Krajowej na odcinku Chopina do Wawelskiej jest zamknięta dla ruchu. Teren zabezpieczają kordony policyjne złożone z ełckich funkcjonariuszy wspierane przez oddziały z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz Żandarmerię Wojskową. Policja ciągle próbuje uspokoić wzburzony tłum. Policjanci nadal są atakowani. Najbardziej agresywne osoby są nadal zatrzymywane.
iS

Reklama