infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 3 października 2023 roku, imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy

Narazili Skarb Państwa na straty w wysokości 370 000 zł

Opublikowano dnia 2017-01-19
Policjanci z Ełku zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o przestępstwa skarbowe. Zatrzymani posiadali w wynajętym mieszkaniu blisko 700 kg suszu tytoniowego i prawie 80 kg krajanki bez polskich znaków akcyzy. Do zatrzymania doszło w jednej z miejscowości na terenie gminy Ełk.

Fot. KPP Ełk
Ełccy policjanci ustalili, że w jednym z domów na terenie gminy Ełk mogą znajdować się nielegalne wyroby tytoniowe. Po analizie zgromadzonego w tej sprawie materiału, zapukali do drzwi wytypowanego mieszkania. W środku zastali trzech mężczyzn, którzy bardzo aktywnie pracowali przy nielegalnej produkcji wyrobów tytoniowych. Jeden z nich z liści suszu tytoniowego robił krajankę, a dwaj jego znajomi przygotowywali susz do rozdrobnienia. Jak ustalili policjanci, mężczyźni wynajęli jeden z pokoi właśnie w celu rozwijania swojej działalności przestępczej.

Funkcjonariusze podczas przeszukania mieszkania, pomieszczeń gospodarczych i samochodów mężczyzn zabezpieczyli w sumie blisko 700 kg suszu tytoniowego i 80 kg krajanki bez wymaganych polskich znaków akcyzy, a także maszynę do krojenia i wagę elektroniczną.

Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Ełku w wieku 35, 54 i 59 lat. Wszyscy usłyszeli już zarzuty za przestępstwa skarbowe. Swoim nielegalnym procederem narazili Skarb Państwa na straty z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego w wysokości blisko 370 000 zł. Grożą im kary do 3 lat pozbawienia wolności oraz kara grzywny.
ie (KPP Ełk)

Reklama