infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Czwartek, 28 września 2023 roku, imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

Pijany i bez uprawnień jechał nocą z małymi dziećmi

Opublikowano dnia 2017-02-01
Pijany, bez prawa jazdy, bez dokumentów auta, z czwórką małych dzieci bez fotelików – tak 22-letni ełczanin podróżował seatem ulicami Ełku.

Minionej nocy tuż przed godziną 0:00 policjanci ełckiej drogówki zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Seat. Za kierownicą auta siedział młody mężczyzna, od którego policjanci wyczuli zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że 22-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie.

To nie jedyne przewinienie jakiego dopuścił się młody ełczanin. Okazało się, że mężczyzna w ogóle nie posiada prawa jazdy, nie miał także wymaganego dowodu rejestracyjnego i ubezpieczenia OC auta. Ponadto przewoził w samochodzie sześcioro pasażerów, w tym czworo małych dzieci bez wymaganych fotelików ochronnych.

22-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie także odpowiedzialności za popełnione wykroczenia.

Nie tylko kierujący autem 22-latek został ukarany podczas tej interwencji. Policjanci nałożyli mandat karny także na 25-letnią pasażerkę, za to, że dopuściła do kierowania pojazdem osobę niemającą wymaganych uprawnień.
ie (KPP Ełk)

Reklama