infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Czwartek, 28 września 2023 roku, imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

Wsiadł za kierownicę bez uprawnień, ale z promilami

Opublikowano dnia 2017-02-09
50-latek z Grajewa mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie jeździł ulicami Ełku z dwoma pasażerami. Ponadto okazało się, że mężczyzna w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania.

Wczoraj około godziny 21 policjanci patrolując miasto zauważyli samochód marki Fiat Ducato, którego kierujący zatrzymał się na oznakowanym przejściu dla pieszych - w ten sposób czekał na swojego znajomego. Podczas kontroli policjanci wyczuli od 50-letniego kierowcy zapach alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna jechał pojazdem z dwoma pasażerami. Jednemu z nich - trzeźwemu - policjanci przekazali samochód. To nie jedyne przewinienie, jakiego dopuścił się mieszkaniec Grajewa. Policjanci ustalili także, że mężczyzna w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do lat 15 - przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten może być orzeczony, to 3 lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi liczyć się z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.
ie (KWP)

Reklama