infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Czwartek, 28 września 2023 roku, imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

Żołnierze NATO odwiedzili Ełk

Opublikowano dnia 2017-03-02
Prezydent Ełku spotkał się dzisiaj z przedstawicielami Grupy Integracji Sił NATO w Polsce. Rozmowa dotyczyła pobytu amerykańskich żołnierzy w okolicach Ełku oraz współpracy z naszym miastem.

Fot. UM Ełk
W spotkaniu z prezydentem Tomaszem Andrukiewiczem, które odbyło się w Urzędzie Miasta Ełku, uczestniczyli: mjr Wojciech Zaborowski specjalista ds. współpracy cywilno-wojskowej (CIMIC) oraz Thomas Opalak dowódca zespołu US Army Civil Affairs wraz z trzema żołnierzami ze swego zespołu.

Powodem wizyty było planowane rozmieszczenie w sąsiednim powiecie personelu oraz sprzętu wojskowego państw NATO, biorących udział w operacji „Enhanced Forward Presence”. Przez najbliższe pięć lat w okolicach Ełku będzie stacjonowało i pracowało łącznie 1200 żołnierzy wielonarodowej brygady wojsk NATO, złożonej z obywateli amerykańskich, brytyjskich i rumuńskich.

Rozmowa dotyczyła m.in. pobytu żołnierzy sił zbrojnych członków Sojuszu Północnoatlantyckiego w naszym regionie. Poruszono także kwestię nawiązania współpracy z miastem Ełk, w tym udzielenia wsparcia realizowanych przez wojsko zadań.

W trakcie spotkania prezydent Tomasz Andrukiewicz zaprezentował również nasze miasto, a także przedstawił aktualną ofertę wydarzeń sportowych, kulturalnych i kulinarnych na rok 2017, która spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony gości.
ie (UM Ełk)

Reklama