infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 19 czerwca 2018 roku, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Jechała za szybko - straciła prawo jazdy

Opublikowano dnia 2017-03-06
W sumie 800 złotych mandatów, 20 punktów karnych i utrata prawa jazdy na 3 miesiące – to rezultat nieodpowiedzialnej jazdy 43-latki.

Policjanci patrolując drogę krajową nr 16 nieoznakowanym radiowozem zauważyli pojazd marki Infinity, który poruszał się z dużą prędkością. Funkcjonariusze ruszyli za nim, dokonując jednocześnie pomiaru prędkości. Okazało się, że pojazd jechał z prędkością 154km/h w miejscu, gdzie obowiązuje prędkość 90km/h. Pojazd nie zatrzymał się do kontroli mimo sygnałów dźwiękowych i świetlnych dawanych przez radiowóz.

Kierująca nie zwolniła również wjeżdżając na obszar zabudowany, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50km/h. Kontynuowany przez policyjny videorejestrator pomiar prędkości wykazał, że w tym miejscu kobieta jechała aż 123km/h.

Po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że za kierownicą siedzi 43-letnia kobieta. Tłumaczyła policjantom, że nie dostrzegła nadawanych przez nieoznakowany radiowóz sygnałów do zatrzymania.

Kierująca za dwukrotne przekroczenie prędkości została ukarana mandatami karnymi. Na jej konto trafiło też 20 punktów karnych. Za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym policjanci zatrzymali jej prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.
ie (KPP Ełk)

Reklama