infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Czwartek, 28 września 2023 roku, imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

Złodziej recydywista zatrzymany

Opublikowano dnia 2017-03-15
Policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca Ełku, który wszedł na zaplecze lokalu gastronomicznego i ukradł damską torebkę. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, ale złodziej recydywista może spodziewać się kary znacznie wyższej.

Policjanci wyjaśnili sprawę kradzieży damskiej torebki z lokalu gastronomicznego. Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (12 marca) około godziny 2:30. Sprawca wykorzystując nieuwagę pracowników wszedł na zaplecze baru, tam z szafki ubraniowej ukradł torebkę, w której były m.in. pieniądze, karty bankomatowe, dokumenty i kosmetyki. Pieniądze zabrał, a torebkę wyrzucił pod zaparkowany nieopodal samochód.

Policjanci pracujący nad sprawą zabezpieczyli zapisy monitoringu i ustalili przebieg zdarzenia. Rezultatem tych działań było ustalenie i zatrzymanie 33-latka, który dokonał kradzieży. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci przedstawili 33-latkowi zarzut kradzieży, ponieważ działał w warunkach tzw. „recydywy”, grozi mu 7,5 roku więzienia.
ie (KPP Ełk)

Reklama