infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Czwartek, 28 września 2023 roku, imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Ełku

Opublikowano dnia 2017-03-17
Po „Ełckiej Zmarzlinie” i zimowej edycji „RUNMAGEDDONU” ełczanie będą mogli sprawdzić się w kolejnym wyzwaniu - tym razem będzie to „Ekstremalna Droga Krzyżowa”.

Fot. UM Ełk
Ełk dołączył do inicjatywy „Ekstremalna Droga Krzyżowa” (EDK), która odbędzie się w tym roku w ponad 230 miastach w Polsce. EDK to nocna wyprawa w zmiennych warunkach atmosferycznych, w milczeniu, trasą o długości prawie 43 km z wyjątkowymi rozważaniami.

W zabieganej codzienności często nie mamy czasu, by właściwie przygotować się do świąt wielkanocnych. Ekstremalna Droga Krzyżowa daje taką możliwość. Organizatorzy zapraszają zarówno wierzących jak i poszukujących oraz tych twardo stąpających po ziemi. Ci, którzy wyruszą na EDK, przekonają się, że było to wyzwanie, przeżycie, doświadczenie własnej słabości i chociaż ułamka ciężaru, jaki dźwigał Jezus podczas Swojej Drogi.

„Czy jesteś w stanie podjąć wyzwanie, nocą w bólu i samotności? Przekonaj się, na co Cię stać”.

EDK REJON EŁK - start 7 kwietnia 2017 o godz. 21:00 przy Kościele Św. Tomasza Apostoła w Ełku (ul. 11 listopada 26). Długość trasy „Droga do Emaus” to 42,66 km. Przebieg trasy: Kościół św. Tomasza Apostoła - Siedliska - Mleczno - Królowa Wola - Czerwonka - Woszczele - Małkinie - Lepaki Wielkie - Mołdzie - Madejki - Talusy - Mącze - Szarek - Chruściele - Ełk - Kościół św. Tomasza Apostoła.

Zapisy do 7 kwietnia, wpisowe 10zł od osoby.
Kontakt: edkelk@poczta.pl, tel. 517 789 653
Wszelkie informacje na stronie rejonu: www.edk.elk.pl

Ekstremalna Droga Krzyżowa odbyła się po raz pierwszy w 2009 roku. Idea akcji narodziła się w trakcie spotkań Męskiej Strony Rzeczywistości, a jej twórcą jest ksiądz Jacek Stryczek, prezes Stowarzyszenia WIOSNA (inspirator wielu wartościowych działań, znany m.in. z projektu „SZLACHETNA PACZKA”). W 2016 roku EDK przyciągnęła rekordową liczbę uczestników. Ponad 25 000 osób wyruszyło w 177 tras w całej Polsce i 11 za granicą. Najdłuższa z nich miała 100 km. W tym roku EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA odbędzie się w 234 miastach na 400 trasach.
ie (UM Ełk)

Reklama