infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Czwartek, 28 września 2023 roku, imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

Wyrywał kobietom torebki

Opublikowano dnia 2017-03-21
Policjanci zatrzymali 22-latka podejrzanego o kradzież kobiecych torebek. Mężczyzna trzykrotnie „wyrwał” torebki z rąk swoich ofiar i próbował ukraść kolejną, jednak ze względu na postawę kobiety nie udało mu się tego dokonać. Został zatrzymany kilkadziesiąt minut po tym zdarzeniu.

Fot. KPP Ełk
Ełccy policjanci otrzymali wczoraj informację, że na terenie miasta doszło to tzw. kradzieży na wyrwę. Z treści zgłoszenia wynikało, że przy kobiecie zatrzymał się samochód, którego kierowca wypytywał o drogę. W trakcie rozmowy nagle wyrwał z rąk rozmówczyni torebkę, wsiadł do auta i szybko odjechał. Nie było to jedyne zgłoszenie w takiej sprawie tego dnia.

Młody mężczyzna był na tyle zuchwały, że w krótkim okresie ukradł torebki trzem starszym kobietom i usiłował ukraść kolejnej, jednak w ostatnim przypadku pokrzywdzona nie dała jej sobie wyrwać. Za każdym razem sposób działania był bardzo podobny – mężczyzna rozpoczynał rozmowę, gwałtownie wyrywał torebkę i uciekał samochodem.

Kobiety oprócz torebek straciły znajdujące się w nich portfele, karty bankomatowe, dokumenty, telefony komórkowe i klucze.

Niezwłocznie po otrzymaniu informacji policjanci rozpoczęli działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy. Na jednej z ulic Ełku zauważyli czerwony samochód odpowiadający opisanemu przez osoby pokrzywdzone. Jego kierowca na widok funkcjonariuszy podjął próbę ucieczki. Po krótkim pościgu zatrzymał swoje auto, wysiadł z niego i uciekł do budynku. Na miejsce został skierowany przewodnik z psem służbowym. Pies bezbłędnie wskazał drogę ucieczki sprawcy i doprowadził policjantów pod drzwi mieszkania, w którym mężczyzna się schował. 22-latek został zatrzymany. Swoje zachowanie usprawiedliwiał tym, że wcześniej ktoś w innym mieście ukradł torebkę jego żonie, więc on postanowił w ten sposób zrekompensować sobie straty.

Policjanci ustalili, że mężczyzna wybrał z portfeli pieniądze, a pozostałe rzeczy zapakował do foliowego worka i wrzucił do stawu. Kryminalni wyłowili reklamówkę i odzyskali skradzione rzeczy.

Mężczyzna odpowie za kradzież dokumentów, ukrywanie ich, naruszenie czynności narządu ciała kobiety. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń.
ie (KPP Ełk)

Reklama