infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Czwartek, 28 września 2023 roku, imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

W piątek strajk nauczycieli

Opublikowano dnia 2017-03-30
Strajk pracowników oświaty, zgodnie z zapowiedziami Związku Nauczycielstwa Polskiego, odbędzie się 31 marca 2017 r. W Ełku w proteście zadeklarowało udział ok. 180 nauczycieli z pięciu szkół.

Fot. ZNP
Piątkowy strajk nauczycieli i innych pracowników szkół zaplanowany jest w godzinach 7.30 – 15.30. Strajk będzie polegał na zbiorowym powstrzymaniu się od wykonywania obowiązków wynikających z zatrudnienia. Strajkujący nauczyciele nie będą prowadzili lekcji ani zajęć wychowawczych.

Nauczyciele oraz pracownicy szkół będą walczyli przede wszystkim o utrzymanie miejsc pracy (do 2022 roku), a także 10% podwyżki wynagrodzenia. Strajk odbędzie się przeciwko zapisom reformy, w wyniku której planowane są zwolnienia i tzw. „obniżki” etatu.

W Ełku udział w proteście zapowiedzieli nauczyciele z pięciu szkół: SP nr 2 - 48 nauczycieli, SP nr 7 - 40 nauczycieli, Gimnazjum nr 1 - 25 nauczycieli, Gimnazjum nr 2 - 40 nauczycieli, a także Gimnazjum nr 4 - 24 nauczycieli. Łącznie solidarny sprzeciw w stosunku do wprowadzanej przez rząd reformy oświaty wyrazi ok.180 nauczycieli.

W Ełku rodzice mogą jednak być spokojni o swoje dzieci. Dyrektorzy miejskich szkół w czasie strajku zapewnią dzieciom zajęcia opiekuńczo – wychowawcze prowadzone przez nauczycieli, którzy nie podejmą strajku.

Miejskie przedszkola publiczne w naszym mieście nie wezmą udziału w zapowiadanym proteście.
ie (UM Ełk)

Reklama