infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 3 października 2023 roku, imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy

Samochodowy włamywacz zatrzymany

Opublikowano dnia 2017-04-03
Policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca Ełku, który włamywał się do samochodów. Mężczyzna spowodował straty w wysokości ponad 8.000 złotych.

Fot. KPP Ełk
Ełccy policjanci w ostatnich dniach otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących kradzieży z włamaniem do samochodów osobowych. Sposób postępowania sprawcy był zwykle bardzo podobny - wybijał jedną z szyb pojazdu i z wnętrza kradł rzeczy mające jakąkolwiek wartość. Jego łupem padły różnego rodzaju narzędzia, klucze, ładowarki, kamera samochodowa, płyty cd, scyzoryk, a nawet chleb, pomidory i wino. Swoim działaniem spowodował straty w wysokości ponad 8 tys. zł.

Policjanci po przeanalizowaniu zebranych w tych sprawach informacji zatrzymali 41-letniego mieszkańca Ełku. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych rzeczy, które trafią do prawowitych właścicieli.

41-latkowi przedstawiono pięć zarzutów kradzieży z włamaniem. Dodatkowo mężczyzna odpowie także za posiadanie środków odurzających, ponieważ w trakcie zatrzymania policjanci znaleźli u niego woreczki foliowe z amfetaminą.

Na wniosek prokuratury 41-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Mężczyzna nie pierwszy raz dopuścił się kradzieży z włamaniem, dlatego odpowie w warunkach recydywy - grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.
ie (KPP Ełk)

Reklama