infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 3 października 2023 roku, imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy

Prezydent Miasta nagrodził wyróżniających się policjantów

Opublikowano dnia 2017-04-06
Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz nagrodził 5 policjantów wyróżniających się w służbie prewencyjnej i ruchu drogowego na rzecz poprawy bezpieczeństwa w mieście.

Fot. KPP Ełk
Prezydent Ełku nagrodził policjantów, którzy odznaczają się profesjonalizmem i poświęceniem w trakcie wykonywania obowiązków służbowych. Tomasz Andrukiewicz wyraził uznanie i dumę, że są w naszym mieście policjanci gotowi z odwagą i poświęceniem nieść pomoc mieszkańcom. Prezydent przyznał funkcjonariuszom nagrody finansowe i listy gratulacyjne.

Nagrody od Prezydenta Miasta Ełku za szczególne osiągnięcia w służbie otrzymali:

sierż. sztab. Marek Wrzosek – jest policjantem referatu patrolowo-interwencyjnego, wielokrotnie podejmuje interwencje dotyczące przede wszystkim czynów o charakterze chuligańskim i zakłóceń porządku publicznego. Ponadto policjant podczas służby wytypował i zatrzymał sprawców kradzieży puszki z datkami kolędowymi. Pod koniec lutego 2017r. ujawnił i zaangażował się w zatrzymanie pięciu sprawców pobicia i usiłowania rozboju.

sierż. sztab. Andrzej Dymek – jest dzielnicowym. W czasie codziennej służby angażuje się w problemy mieszkańców swojego rejonu służbowego i podejmuje działania mające wpływ na poprawę ich bezpieczeństwa. Aktywnie współpracuje z pracownikami innych instytucji na rzecz pomocy osobom najbardziej potrzebującym, przede wszystkim osobom starszym i samotnym.

sierż. sztab. Cezary Błaszkiewicz - jest policjantem referatu patrolowo-interwencyjnego. Podczas służb wielokrotnie zatrzymuje na gorącym uczynku sprawców czynów zabronionych. Policjant zatrzymał m.in. sprawcę zniszczenia samochodów i automatów w jednym z salonów gier. To dzięki jego skrupulatności doszło także do zatrzymania osoby, która wybiła szybę witrynową w sklepie i uszkodziła lusterka w pojazdach. Zaangażował się w zatrzymanie pięciu sprawców pobicia i usiłowania rozboju.

st. sierż. Mariusz Akacki – jest jednym z najbardziej zaangażowanych policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Podczas służby ujawnia wiele wykroczeń dotkliwych dla innych uczestników ruchu drogowego, wyróżnia się w eliminacji tzw. piractwa drogowego. Wykluczenie niebezpiecznych zachowań na drodze przyczynia się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa na naszych drogach. Policjant zatrzymał także sprawę poważnych przestępstw przeciwko obyczajności na szkodę mieszańców miasta.

sierż. Dorota Wrzosek – jest policjantką z zespołu wykroczeń. Wielokrotnie doprowadzała do ustalenia sprawców wykroczeń najbardziej uciążliwych społecznie, przede wszystkim zdarzeń związanych z mieniem. Dzięki jej zaangażowaniu doszło m.in. do ustalenia sprawców kilku kradzieży alkoholu w sklepach na terenie miasta oraz ustaliła właścicieli psa, który stwarzał zagrożenie dla mieszkańców. Podczas służby patrolowej jej działania przyczyniły się także do zatrzymania podejrzanego w sprawach przeciwko obyczajności.
ie (KPP Ełk)

Reklama