infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 3 października 2023 roku, imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy

Postawa godna naśladowania

Opublikowano dnia 2017-04-06
Komendanci Policji i Prezydent Miasta Ełku podziękowali dziś 12-letniemu Dominikowi za godną naśladowania postawę obywatelską. Dominik kilka dni temu znalazł portfel z pieniędzmi oraz dokumentami i przekazał go policjantom.

Fot. KPP Ełk
Kilka dni temu do policjantów trafił portfel z dokumentami i pieniędzmi. Znalazł go 12-letni Dominik na chodniku. Chłopiec nie miał wątpliwości, co z nim zrobić. Dzięki jego wspaniałej postawie dokumenty i kilkaset złotych trafiło do rąk prawowitego właściciela, który nie krył zadowolenia z odzyskanej zguby.

Dziś Komendant Powiatowy Policji, Zastępca Komendanta i Prezydent Miasta Ełku w obecności mamy i przyjaciół ze szkoły Dominika podziękowali mu za postawę obywatelską. Uznali, że jego zachowanie zasługuje na szczególne wyróżnienie, uznanie i stanowi wzór do naśladowania. Chłopiec otrzymał listy gratulacyjne i drobne upominki.

Dominik był zaskoczony, że jego postawa wywołuje jakieś zdziwienie. Jego zdaniem nie można postąpić inaczej i takie zachowanie jest naturalne.
ie (KPP Ełk)

Reklama