infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 3 października 2023 roku, imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy

Obchody rocznicy zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej

Opublikowano dnia 2017-04-07
W poniedziałek 10 kwietnia w Ełku odbędą się uroczystości upamiętniające Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej oraz Dzień Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej.

Fot. UM Ełk
Uroczystości rozpoczną się o godz. 18.00 w Katedrze p.w. Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, gdzie odprawiona zostanie Msza Święta w intencji ofiar obu tych tragedii. Po Mszy nastąpi złożenie kwiatów pod Pomnikiem Ofiar Katynia i Smoleńska (przy Katedrze) oraz oddanie hołdu ofiarom.

Natomiast we wtorek 11 kwietnia o godz. 17:00 w siedzibie Muzeum Historycznego w Ełku przy ul. Małeckich 3/2 odbędzie się projekcja filmu „The Officer's Wife” (Żona Oficera) w reżyserii Piotra Uzarowicza w ramach 8. edycji ogólnopolskiego przeglądu filmowego "Echa Katynia" organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej. Wstęp wolny.

Ponadto Muzeum Historyczne w Ełku oraz Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku zapraszają na wystawę „Zbrodnia Katyńska”. Wystawę można oglądać do 20 kwietnia 2017 r. w godz. 8:00-14:00 (oprócz Świąt Wielkanocnych) w galerii budynku stacyjnego na terenie Ełckiej Kolei Wąskotorowej, ul. Wąski Tor 1. Wstęp wolny.
ie (UM Ełk)

Reklama