infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Czwartek, 24 maja 2018 roku, imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Wiosenne sadzenie drzew

Opublikowano dnia 2017-04-19
W Ełku przybędzie zieleni. W wiosenne sadzenie drzew zaangażują się m.in. dzieci z ełckich przedszkoli i szkół podstawowych.

Więcej zieleni w mieście - w dniach 20-21 kwietnia odbędzie się wiosenne sadzenie drzew - 70 dużych (min. 2 metrowych) sadzonek kasztanowca, jesionu, platanu, buku oraz głogu posadzonych zostanie na Placu Jana Pawła II przy rzece, wzdłuż promenady, a także przy ulicach: Zamkowej, Kochanowskiego oraz Wyszyńskiego.

Na prośbę mieszkańców ulicy Wyszyńskiego, na początku kwietnia zostało posadzonych tam już 100 krzewów kwitnących, tj. forsycja i krzewuszka. W czwartek pojawią się dodatkowo sadzonki nowych drzew. W piątek z kolei w sadzenie jesionów przy ulicy Zamkowej włączą się mieszkańcy tego osiedla.

W czwartek w wiosennym sadzeniu wezmą udział dzieci z Miejskiego Przedszkola i Żłobka „Ekoludki” i Miejskiego Przedszkola „Mali Odkrywcy” oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7 i Szkoły Podstawowej nr 4. Wspólna praca w terenie rozpocznie się ok. godz. 10, będzie miała charakter edukacyjno – praktyczny. Każdej grupie będzie towarzyszył nauczyciel przyrody, który opowie m.in. o gatunkach sadzonych drzew i środowisku.

Koszt zakupu sadzonek to kwota ok. 25 tys. zł. Środki finansowe pochodzą z budżetu miasta.
ie (UM Ełk)

Reklama