infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Czwartek, 28 września 2023 roku, imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

Reaguj na akty wandalizmu - apelują władze miasta

Opublikowano dnia 2017-05-09
Kolejny raz doszło do licznych przypadków dewastacji mienia publicznego w naszym mieście. Nie bądźmy obojętni na wybryki wandali. Zaalarmujmy Straż Miejską lub Policję.

Fot. UM Ełk
W ostatnim czasie pracownicy ratusza otrzymali informację o uszkodzeniu nawierzchni przy scenie na Placu Jana Pawła II i dewastacji kilku placów zabaw - uszkodzone zostały urządzenia do zabaw oraz ogrodzenia. Zdewastowane zostały także stacje napraw rowerów.

Nie można biernie przyglądać się kolejnym wybrykom wandali i przechodzić obojętnie wobec dewastacji naszego wspólnego mienia. W przypadku wystąpienia podobnych incydentów należy niezwłocznie powiadomić Straż Miejską lub Policję, co znacznie przyspieszy interwencję służb i pomoże w ujęciu sprawcy wandalizmu.

Dzięki wspólnym działaniom i zaangażowaniu ełczan, do kolejnych aktów wandalizmu będzie dochodziło rzadziej, a może wcale. Tym samym środki finansowe pochodzące m.in. z podatków mieszkańców naszego miasta, będą mogły być wydawane zgodnie z ich przeznaczeniem, a nie na ciągłe finansowanie napraw zdewastowanego przez chuliganów mienia publicznego.

Numery alarmowe pod które należy dzwonić:
Straż Miejska w Ełku
Siedziba, Urząd Miasta Ełku ul. Piłsudskiego 2, parter - nr alarmowy 986
• tel. 87 73 26 201 – dyżurni straży - numer całodobowy

Komenda Powiatowa Policji w Ełku
Siedziba, ul. Chopina 10 – nr alarmowy 997
• tel. 87 621-82-00
• tel. kom. 692-930-042
ie (UM Ełk)

Reklama