infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Czwartek, 28 września 2023 roku, imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

Rodzice z trzema promilami

Opublikowano dnia 2017-05-15
Policjanci zatrzymali pijanych rodziców, którzy mieli pod opieką dwuletnie dziecko - u obojga stwierdzono po ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Ełccy policjanci interweniowali wobec pijanych rodziców - w mieszkaniu zastali śpiącą parę i zapłakane, wystraszone dwuletnie dziecko. Blisko pół godziny zajęło policjantom obudzenie małżeństwa. Wówczas okazało się, że oboje są kompletne pijani i nie wiedzą, co dzieje się z ich małą córką.

Do dziecka zostało wezwane pogotowie ratunkowe. Po zbadaniu lekarz stwierdził, że dziecko jest w stanie dobrym i nie wymaga hospitalizacji. Dziewczynka został przekazana pod opiekę trzeźwym dziadkom.

Nieodpowiedzialni rodzice zostali zatrzymani w policyjnej celi. Badanie stanu trzeźwości wykazało u obojga po ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu matka i ojciec usłyszeli zarzuty za to, że dopuścili do przebywania dziecka w okolicznościach niebezpiecznych dla jego zdrowia. Zgodnie z kodeksem wykroczeń grozi im kara grzywny lub nagany.

Policjanci poinformują o całym zdarzeniu także sąd rodzinny i nieletnich. Rodzina zostanie objęta nadzorem dzielnicowego.
ie (KPP Ełk)

Reklama