infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Czwartek, 28 września 2023 roku, imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

Minister Cyfryzacji z wizytą w Ełku

Opublikowano dnia 2017-05-15
W Ełku testowany jest ministerialny program pilotażowy „mDokumenty”, w związku z tym Ełk odwiedziła dziś Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska.

Fot. UM Ełk
Od 11 maja 2017 r. mieszkańcy Ełku testują usługę mobilnego dowodu osobistego. Jest to efekt uruchomionego właśnie pilotażowego programu Ministerstwa Cyfryzacji pn. „mDokument”. Projekt realizowany jest w czterech miastach w Polsce: w Ełku, Łodzi, Koszalinie oraz Nowym Wiśniczu.

W związku z wdrożeniem programu, dzisiaj do Ełku przyjechała Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska, która spotkała się w Urzędzie Miasta z Prezydentem Tomaszem Andrukiewiczem. W spotkaniu uczestniczyli także: Pełnomocnik Ministra Cyfryzacji do spraw projektów informatycznych Arkadiusz Szczebiot, Zastępca Dyrektora Departamentu Utrzymania i Rozwoju Systemów Piotr Gajewski oraz Zastępca Prezydenta Ełku Artur Urbański i Sekretarz Miasta Marcin Radziłowicz.

- Cieszę się, że ministerstwo dostrzegło nasz potencjał społeczno-gospodarczy i umożliwi wzięcie udziału w testowaniu nowych rozwiązań technologicznych, które mają usprawnić życie obywateli miasta. Wierzę że w niedługiej przyszłości będziemy mogli uczestniczyć w kolejnych użytecznych projektach ministerstwa – powiedział Prezydent Tomasz Andrukiewicz.

W Urzędzie Miasta Ełku z usługi mobilnych dowodów osobistych można skorzystać załatwiając sprawę w trzech komórkach: Urzędzie Stanu Cywilnego, Biurze Działalności Gospodarczej oraz Referacie Spraw Obywatelskich.

Minister Anna Streżyńska miała okazję odwiedzić Urząd Stanu Cywilnego, by osobiście przetestować „mDokument” oraz poznać opinię ełczan i pracowników urzędu na temat mobilnego dowodu osobistego. Mobilny dowód to proste, bezpieczne i ciekawe narzędzie. Do skorzystania z testowanej usługi niezbędny jest telefon komórkowy oraz posiadanie Profilu Zaufanego. Nie ma obawy przed utratą tożsamości, czy wyciekiem danych, ponieważ nie ma potrzeby instalowania na telefonie żadnej aplikacji. Będzie on pełnił jedynie rolę narzędzia służącego do autoryzacji naszych danych. Każdorazowo na telefon będzie przychodził sms z unikatowym kodem – podobnym do tych, które używane są np. do dostępu do konta bankowego.

Kolejnym punktem wizyty Minister Cyfryzacji w Ełku była konferencja w Parku Naukowo-Technologicznym, w której wzięli udział przedstawiciele samorządów z Subregionu Ełckiego. Spotkanie było poświęcone tematyce realizowanych i planowanych do realizacji przez Ministerstwo Cyfryzacji projektów informatycznych, skierowanych do administracji publicznej.
ie (UM Ełk)

Reklama