infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Czwartek, 28 września 2023 roku, imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

Straszył nożem i żądał pieniędzy

Opublikowano dnia 2017-05-24
Ełccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który groził nożem stróżowi jednej z firm i zażądał pieniędzy - 27-latek był pijany.

Minionej nocy pracownik pilnujący terenu jednej z firm poprosił policjantów o pilną interwencję. Okazało się, że na teren zakładu wszedł młody mężczyzna, wyjął nóż i zażądał utargu. Zgłaszający odmówił wydania pieniędzy i zamknął się w stróżówce. Wówczas agresor podszedł do stojącej obok przyczepki samochodowej, w złości nożem pociął plandekę i uciekł. Wartość zniszczenia została oszacowana na 1.000 złotych.

Policjanci w poszukiwaniu mężczyzny opatrolowali teren i znaleźli go w zaroślach. Mężczyzna na widok radiowozu próbował uciekać - został przez policjantów zatrzymany klika metrów dalej. 27-latek był pijany - badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Jeżeli okaże się, że w tym przypadku doszło do usiłowania rozboju 27-latkowi grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
ie (KPP Ełk)

Reklama