infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Czwartek, 28 września 2023 roku, imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

Napadł kierowcę odpoczywającego w samochodzie

Opublikowano dnia 2017-06-07
Policjanci zatrzymali 26-letniego mieszkańca Ełku, który zaatakował kierowcę odpoczywającego w samochodzie - ukradł mu złoty łańcuszek i pieniądze.

Kryminalni z Ełku ustalili i zatrzymali 26-latka, który w kwietniu br. na parkingu w Kalinowie podszedł do mężczyzny odpoczywającego w swoim samochodzie - po krótkiej rozmowie z pokrzywdzonym, sprawca jedną ręką chwycił go za szyję, drugą zaś przeszukał kieszenie spodni i zabrał pieniądze w kwocie 500 zł. Ponadto z szyi pokrzywdzonego zerwał złoty łańcuszek. Pokrzywdzony oszacował straty na łączną kwotę 1.700 zł.

Policjanci pracujący nad tą sprawą przeanalizowali nagrania monitoringu, przesłuchali świadków zdarzenia. Dzięki ścisłej współpracy z pokrzywdzonym, który rozpoznał podejrzanego, kilka dni temu na ulicy zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec Ełku. Policjanci odzyskali również skradziony łańcuszek.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie i usłyszał prokuratorskie zarzuty. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 12. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt.
ie (KPP Ełk)

Reklama