infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Czwartek, 28 września 2023 roku, imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

Dopóki śmieć nas nie rozłączy ...

Opublikowano dnia 2017-06-29
W Urzędzie Miasta Ełku odbyło się dzisiaj uroczyste wręczenie medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Do grona ambasadorów miłości dołączyło 12 kolejnych par, które wspólnie przeżyły co najmniej 50 lat.

Fot. UM Ełk
Druga w tym roku uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie, odbyła się 29 czerwca 2017 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Ełku. Prezydent miasta złożył życzenia w imieniu wszystkich ełczan. Podkreślił także, że życie i postawa zgromadzonych dzisiaj w Urzędzie Miasta par małżeńskich stanowi dla nas najlepszy przykład na dobre życie małżeńskie.

- W dzisiejszych czasach coraz rzadziej spotykane są przykłady małżeństw z tak długim stażem, ponieważ teraz młodzi szybko biorą ślub i równie szybko się rozchodzą. Jesteście ambasadorami miłości małżeńskiej – mówił na początku uroczystości prezydent Tomasz Andrukiewicz gratulując Jubilatom wytrwałości w związku małżeńskim.

– Gratuluję dobrych genów długowieczności, które otrzymaliście. Możecie brać przykład z rodziców i dziadków, którzy tak długo są razem – dodał włodarz Ełku zwracając się do dzieci i wnuków zgromadzonych dzisiaj w ratuszu par małżeńskich.

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznaje Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej. Odznaczenie otrzymują pary z co najmniej 50 – letnim stażem małżeńskim. W imieniu Prezydenta RP medale wręczył małżonkom prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz w towarzystwie zastępcy kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Urszuli Ejsmont.

Medale otrzymały następujące pary:
1. Regina i Witold Bakłażec – 50 rocznica
2. Ryszarda i Bohdan Doliwa – 50 rocznica
3. Dorota Genowefa i Lech Zygmunt Dobrzyccy – 50 rocznica
4. Teresa i Włodzimierz Kuźmicz – 51 rocznica
5. Halina i Piotr Mejcz – 51 rocznica
6. Alina i Sławek Mikołajczyk – 51 rocznica
7. Stanisława Kazimiera i Józef Mikuccy – 54 rocznica
8. Jadwiga i Ryszard Potoccy – 50 rocznica
9. Genowefa i Stanisław Raczyńscy – 50 rocznica
10. Izabella i Andrzej Stachurzewscy – 50 rocznica
11. Celina Barbara i Włodzimierz Strus – 50 rocznica
12. Aleksandra i Józef Winniccy – 65 rocznica

Na wręczenie medali oczekuje jeszcze 6 par małżeńskich. Żeby otrzymać medal za długoletnie pożycie małżeńskie, małżonkowie lub najbliżsi, powinni złożyć wniosek o przyznanie takiego odznaczenia w Urzędzie Stanu Cywilnego w Ełku.
ie (UM Ełk)

Reklama