infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 3 października 2023 roku, imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy

Złodziej perfum zatrzymany

Opublikowano dnia 2017-07-06
Ełccy policjanci ustalili i zatrzymali 31-latka, który z różnych drogerii na terenie Ełku ukradł perfumy warte ponad 2.500 złotych.

W czerwcu policjanci otrzymali kilka zgłoszeń o kradzieży perfum z różnych drogerii na terenie miasta. Sprawca za każdym razem wybierał markowe produkty i nie płacąc opuszczał sklep. W sumie straty oszacowane zostały na ponad 2.500 złotych.

Wykonując czynności w tej sprawie policjanci m.in. zabezpieczyli monitoring i przesłuchali świadków kradzieży. Pozwoliło to na ustalenie, kto dokonuje tych czynów.

Okazało się, że mężczyzna za wszelką cenę próbuje uniknąć odpowiedzialności, zmienia miejsce pobytu i ukrywa się przed organami ścigania. Policjanci z zespołu ds. wykroczeń ustalili jednak, gdzie może przebywać 31-latek. Mężczyzna nie krył zdumienia na widok funkcjonariuszy.

Za dokonane kradzieże usłyszał zarzuty. Tłumaczył, że kradnie, żeby zarobić na późniejszej sprzedaży produktów. Kodeks karny za przestępstwo kradzieży przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
ie (KPP Ełk)

Reklama