infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 3 października 2023 roku, imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy

Obawiał się konsekwencji za wykroczenie - odpowie za przestępstwo

Opublikowano dnia 2017-07-25
Kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia oraz bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów nawet do 15 lat grozi motocykliście, który nie zatrzymał się do kontroli.

Podczas patrolowania okolicy miejscowości Woszczele policjanci zauważyli motocyklistę, który wykonał manewr wyprzedzania w miejscu niedozwolonym. Widząc zaistniałe wykroczenie drogowe dali kierowcy sygnały świetle i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie się do kontroli. Jednak motocyklista widząc to przyspieszył i zaczął uciekać, wjeżdżając w obszar zabudowany z prędkością ponad 130 km/h.

Policjanci szybko ustali, kim jest uciekinier i pojechali do jego mieszania. Okazało się, że mężczyzna jest trzeźwy, posiada wymagane dokumenty. Tłumaczył, że uciekał, bo bał się konsekwencji swojego niewłaściwego zachowania na drodze.

25-latek nie uniknie odpowiedzialności za popełnione wykroczenia, odpowie także za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli. Zgodnie z kodeksem karnym grozi za to kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności oraz bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres od roku do 15 lat.
ie (KPP Ełk)

Reklama