infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Piątek, 30 października 2020 roku, imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana

Wzorowa postawa nastolatki

Opublikowano dnia 2017-08-11
Komendanci Policji z Ełku podziękowali 17-letniej Julii za godną naśladowania postawę obywatelską. Nastolatka znalazła na ulicy portfel ze znaczną kwotą pieniędzy oraz dokumentami i przekazała go policjantom.

Fot. KPP Ełk
Na uznanie zasługuje reakcja 17-letniej Julii z Ełku, która do oficera dyżurnego Policji przyniosła znaleziony portfel. Nastolatka oświadczyła, że kiedy razem z koleżankami przechodziła ulicą Słowackiego na środku chodnika znalazła portfel, w którym było blisko 1.000 zł, dowód osobisty właściciela i karta bankomatowa. Dodała, że razem z koleżankami początkowo próbowały odnaleźć właściciela poprzez internetowy portal społecznościowy i osobiście przekazać mu zgubę. Kiedy jednak nie udało się go ustalić, postanowiła przekazać portfel policjantom.

Jeszcze tego samego dnia policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ełku pieniądze i pozostałe rzeczy, przekazali właścicielowi.

Julia jest uczennicą I Liceum Ogólnokształcącego w Ełku oraz harcerką Hufca ZHP w Ełku.

Taka postawa nastolatki to przykład uczciwości godnej naśladowania. Dlatego też dzisiaj z Julią spotkali się Komendanci Policji w Ełku mł. insp. Paweł Szyperek oraz mł. insp. Jarosław Werla, którzy podziękowali jej za uczciwość i wzorową postawę, która może być przykładem dla wielu innych osób. Nastolatka otrzymała list gratulacyjny i drobny upominek. Specjalne gratulacje komendanci złożyli również tacie nastolatki, który nie krył zaskoczenia, że postawa Julii wywołuje jakieś zdziwienie. Jego zdaniem nie można było postąpić inaczej.
KPP Elk

Reklama