infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 24 września 2023 roku, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Wolf wytropił włamywacza

Opublikowano dnia 2017-09-01
Policjanci zatrzymali 57-latka, który włamał się do sklepu. Wolf – pies służbowy bezbłędnie doprowadził policjantów pod dom mężczyzny.

Fot. KPP Ełk
Informację o kradzieży z włamaniem do sklepu spożywczo-przemysłowego policjanci otrzymali od ekspedientki, która rano przyszła do pracy. Kobieta zobaczyła wyważone drzwi i porozrzucane artykuły.

Policjanci niezwłocznie rozpoczęli działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy. Na miejsce został także skierowany przewodnik z psem służbowym. Wolf po zawęszeniu śladów bezbłędnie wskazał drogę ucieczki sprawcy i doprowadził policjantów w okolice jego domu.

Funkcjonariusze pracujący nad sprawą ustalili, że 57-latek nocą wyważył drzwi do sklepu, dostał się do wnętrza i dokonał kradzieży. Mężczyzna ukradł alkohol, papierosy, słodycze i wiele artykułów spożywczych. Straty wstępnie zostały oszacowane na 1.000 złotych. Łupy z kradzieży policjanci odnaleźli podczas przeszukania mieszkania 57-latka i przekazali je właścicielce sklepu. Mężczyzna w chwili zatrzymania był pijany. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Wolf – pies służbowy ze swoim przewodnikiem pracują w Komendzie Powiatowej Policji w Ełku od 9 lat. Pies wykorzystywany jest w działaniach patrolowo-tropiacych. Ma na swoim koncie wiele sukcesów, m.in. 2. miejsce w wojewódzkich eliminacjach do XIV Kynologicznych Mistrzostw Polski. W działaniach służbowych Wolf sprawdza się znakomicie. Do jego wcześniejszych sukcesów można zaliczyć szybkie odnalezienie starszego mężczyzny cierpiącego na chorobę Alzheimera, zatrzymanie w pościgu sprawcy kradzieży przewodów elektrycznych czy pomoc w zatrzymaniu sprawcy tzw. kradzieży na wyrwę.
ie (KPP Ełk)

Reklama