infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 24 września 2023 roku, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Zabłądziła w lesie - pomogli policjanci

Opublikowano dnia 2017-09-07
52-latka z Ełku wyszła na spacer do lasu i zabłądziła. Na szczęście miała przy sobie telefon. Gdy zaczęło jej brakować sił i wciąż nie mogła odnaleźć drogi, z opresji wybawili ją ełccy policjanci.

Fot. KPP Ełk
Wczoraj do oficera dyżurnego ełckiej policji zadzwoniła przestraszona kobieta z prośbą o pomoc. Powiedziała, że wyszła na spacer do lasu, zgubiła się i nie potrafi wrócić do domu. Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast rozpoczęli czynności poszukiwawcze. Dokładnie przeczesywali okoliczny las i łąki w okolicy wskazanej przez kobietę. Teren poszukiwań był bardzo trudny, ponieważ występują tam rozległe bagna, a grunt w wielu miejscach jest wyjątkowo podmokły i grząski. Do poszukiwań użyto także tropiących psów służbowych.

Policjanci już po upływie około 30 minut od rozpoczęcia akcji poszukiwawczej znaleźli kobietę w lesie, stojącą po kolana w bagnie. 52-latka była przemoczona i wystraszona. Skarżyła się, że jest jej zimno, a z uwagi na zmęczenie nie była nawet w stanie iść o własnych siłach.

Funkcjonariusze udzielili jej pierwszej pomocy i wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Kobieta po zbadaniu została przewieziona do szpitala pod opiekę specjalistów.

Policjanci apelują - pamiętajmy, aby wybierając się na spacer do lasu lub na grzyby zawsze zabierać ze sobą naładowany telefon. W sytuacji kryzysowej może się on okazać ostatnią deską ratunku.
ie (KPP Ełk)

Reklama