infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 24 września 2023 roku, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Włamał się, wypił alkohol i zasnął

Opublikowano dnia 2017-09-08
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do pomieszczeń firmowych. 57-latek wypchnął okno, zniszczył drzwi i dostał się do wnętrza, gdzie wypił butelkę alkoholu, położył się na skrzynię ze złomem, przykrył się folią i zasnął.

Fot. KPP Ełk
Policjanci dwa dni temu zostali poinformowani o włamaniu do pomieszczenia biurowo-produkcyjnego. Sprawca po wcześniejszym wypchnięciu małego okna i zniszczeniu drzwi dostał się do wnętrza. Policjanci pojechali we wskazane miejsce, żeby wykonać oględziny i zabezpieczyć ślady. W trakcie wykonywania czynności osoby obecne w pomieszczeniu usłyszały dźwięk szeleszczącej folii na skrzyni ze złomem. Policjanci nie kryli zdziwienia, kiedy po odkryciu folii dostrzegli tam śpiącego mężczyznę. Funkcjonariusze obudzili włamywacza i zatrzymali go w policyjnej celi. Okazało się, że 57-latek włamał się do firmy, na miejscu wypił butelkę alkoholu, przykrył się folią i zasnął.

Policjanci ustalili także, że tej samej nocy mężczyzna usiłował włamać się do sklepu spożywczego, jednak nie zdołał pokonać zabezpieczenia antywłamaniowego.

Policjanci przedstawili 57-latkowi dwa zarzuty - kradzieży z włamaniem do pomieszczenia biurowego i usiłowania kradzieży z włamaniem do sklepu spożywczego. Na wniosek miejscowej prokuratury sąd aresztował mężczyznę na dwa miesiące. Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.
ie (KPP Ełk)

Reklama